חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

איך להפחית את צריכת החשמל במזגן

מזגן הוא מוצר חשמלי שנחשב לזולל חשמל. אז איך חוסכים בצריכת החשמל של המזגן?

מזגן הוא מוצר חשמלי שנחשב לזולל חשמל ולאור העובדה שהחשמל התייקר בשנים האחרונות בצורה משמעותית, הפרמטר הזה בהחלט נלקח ברצינות כשרוכשים מזגן חדש. אז איך חוסכים בצריכת החשמל של המזגן? כל הטיפים החשובים של של הטכנאים הבכירים באולימפוס.

טיפים לחסכון בחשמל במזגן קיים

דאגו להצללה של הבית

על מנת לסייע למזגן להתגבר על עומס החום ולקרר את החדר במהירות וביעילות, אנחנו צריכים לדאוג להצללה. החלונות של הבית קולטים את החום שיש בקרני השמש וזה מעלה את הטמפרטורה בתוך הבית בצורה משמעותית. במצב כזה המזגן יצטרך לעבוד שעות נוספות כדי לקרר את חלל החדר.

לכן אנחנו ממליצים לכם להגיף תריסים ככל שניתן על מנת לשלוט בחדירת האנרגיה של האור פנימה. אגב, היום יש תריסים חכמים עם חיישן אור מיוחד שנסגרים בהתאם לכמות האור, זה יכול להיות אחלה פתרון לחיסכון באנרגיה חשמלית. אם לא בא לכם להיות עם תריסים מוגפים כל הזמן, תוכלו לתלות וילון שיעזור מאוד בהצללה של הבית.

כוונו את השלט לטמפרטורה נכונה

מומלץ לכוון את המזגן בקיץ על 24, חברת החשמל ממליצה אפילו על 25 מעלות. אם תכוונו את השלט על 16 מעלות ועוצמת אוורור הכי גבוהה, זה נכון שיהיה לכם יותר קר, אבל המזגן יצורך הרבה יותר חשמל.

אל תפתחו דלתות וחלונות

כשהמזגן עובד מומלץ מאוד לא לפתוח דלתות כדי שהקור לא יברח החוצה, זה נכון כמובן גם לגבי החלונות של הבית.

בצעו תחזוקה שוטפת למזגן

מומלץ מאוד לנקות את הפילטרים של המזגן אחת לחודש, אחרת המזגן יהיה פחות יעיל ויקח לו יותר זמן לקרר את החדר. אחת לכמה שנים מומלץ מאוד להזמין טכנאי מזגנים בכיר של אולימפוס שיבדוק שאין דליפת גז מהמערכת.

בנוסף לכך, מומלץ מאוד להזמין את הטכנאים הבכירים של אולימפוס אחת לשנה לבצע ניקוי עמוק למזגן. הטכנאי ינקה את הסוללה של המזגן, יוודא שאין סתימה במפוח או באמבטיית הניקוז של המזגן. ראו גם ניקוי מזגנים

סרטון הסבר על איך להפחית את צריכת החשמל במזגן

טיפים לרכישת מזגן חסכוני

בחרו מזגן עם דירוג אנרגטי גבוה

אם אתם מתכוונים לרכוש מזגן רגיל בטכנולוגיית ON/OFF, חשוב מאוד שתשימו לב ליעילות האנרגטית שלו. דירוג אנרגטי הוא מדד יעילות צריכת החשמל של מזגן. הוא מסומן בסולם עולה מהאותר G (המדד הנמוך ביותר) ועד האות A (המדד הגבוה ביותר). ככל שהדירוג גבוה יותר, כך המזגן יעיל יותר וחסכוני יותר בצריכת חשמל.

אנחנו באולימפוס ממליצים לכם לבחור מזגן בעל דירוג אנרגטי כמה שיותר קרוב לדירוג A. בחירת מזגן בעל דירוג אנרגטי גבוה יכולה לחסוך לכם כסף רב לאורך זמן. בנוסף, מזגן יעיל יותר תורם להגנת הסביבה על ידי הפחתת פליטת גזי חממה.

בחרו במזגן בעל טכנולגיה חסכונית

מעבר לדירוג האנרגטי של המזגן, כיום יש בשוק מערכות סופר חסכוניות עם דירוג טריפל A, כמו טכנולוגיית אינוורטר. במערכות אינוורטר המדחס עצמו יודע לשנות את תפוקת הקירור שלו בהתאם לתנאים בחדר וברגע שהוא מתקרב לטמפרטורה הרצויה הוא פשוט מוריד את התפוקה שלו.

התאימו המזגן לחלל

במיוחד אם אתם מתכוונים לרכוש מזגן אינוורטר, חשוב מאוד להתאים אותו לחלל. לדוגמא, אם תרכשו מזגן 1 כוח סוס ותתקינו אותו בחלל גדול מידי, המזגן יעבוד ללא הפסקה ויצרוך המון חשמל. מצד שני, אין טעם לרכוש מזגן .2.5 כוח סוס לחדר שינה בגודל של 9 מ"ר.

צריכת חשמל גבוהה במזגן: מתי תצרכו להזמין את אולימפוס?

סתימה בסוללה

הסוללה נמצאת ביחידה הפנימית של המזגן והיא נראית ממש כמו גריל שבתוכו עובר גז המזגנים. במידה והסוללה סתומה, תהיה סתימת גז והמזגן יצטרך לעבוד יותר קשה כדי להפיק את הטמפרטורה הקרה.

חוסר גז במזגן

תפקידו של גז המזגנים הוא לייצר את הטמפרטורה הקרה כדי לקרר את החדר, לכן הוא גם נקרא "קרר”. במידה וחסר גז, המזגן יצטרך לעבוד שעות נוספות כדי לקרר את החדר ויצרוך יותר חשמל. במצב כזה תצטרכו להזמין טכנאי בכיר של אולימפוס שיאתר את הדליפה ויתקן אותה.

ראו גם: מילוי גז במזגן

מנוע פן תקול

הפן נמצא ביחידה הפנימית של המזגן ותפקידו לפזר את האוויר הקר בחלל החדר. אם המאיץ לא עובד כמו שצריך ולא מייצר את עוצמת האוויר הנדרשת, המדחס יעלה לחצים והמזגן יצרוך יותר חשמל.

במצב כזה תצטרכו להזמין טכנאי בכיר של אולימפוס, שיבדוק מה הסיבה לכך שהמאיץ לא עובד כמו שצריך. יתכן שמדובר בקבל שרוף, יתכן שהמנוע של הפן תקול.

ראו גם: החלפת מנוע פן מעבה למזגן

קבל מדחס לא תקין

תפקידו של הקבל של המדחס הוא להכניס אותו לעבודה. במידה והוא תקול או לא עובד כמו שצריך, האמפראז' של המדחס יעלה וזה יגרום לצריכת חשמל גבוהה.

חיישנים

תפקידו של חיישן הטמפרטורה הוא להרגיש את הטמפטורה בחדר ולהכניס את המזגן להשהייה ברגע שהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה. במידה והחיישן תקול, המזגן יעבוד ללא הפסקה מכיוון שהוא לא ידע שהוא הגיע לטמפרטורה הרצויה.

חיווט חשמל

ברגע שחיווט החשמל של המזגן לא מהודק כמו שצריך זה גורם למגעים רופפים והיחידה יכולה להידלק. מעבר לכך, במצב כזה צריכת החשמל עולה ולכם חשוב להזמין טכנאי בכיר של אולימפוס שיבדוק את החיווט.

המזגן לא מקרר כמו שצריך? אולימפוס מיזוג אוויר בדרך אליכם!

אם המזגן לא מקרר או לא מחמם כמו שצריך ויישמתם את כל הטיפים שהטכנאים הבכירים שלנו המליצו עליהם, סביר להניח שיש תקלה אחרת במזגן. ברוב המקרים, מזגן שלא מקרר סובל ממחסור בגז, מה שאומר שסביר להניח שיש דליפת גז מהמערכת.

הטכנאים הבכירים שלנו יגיעו אליכם הביתה בכל שעה ביממה על מנת לאתר את התקלה במקצועיות ולתקן אותה במהירות. אנחנו יודעים כמה זה קשה להיות בלי מזגן, במיוחד בקיץ החם, לכן נגיע אליכם במהירות ונעניק לכם שירות עם כל הידע המקצועי והניסיון הארוך שלנו בתחום.

אנחנו כאן 24/7 עבורכם, 7 ימים בשבוע, רק שתוכלו להעביר את היום בנעימים. טלפון אחד ואנחנו מתייצבים. והמחירים לתיקון מזגנים? סופר נוחים! מילה שלנו 🙂

איך לחסוך בצריכת החשמל במזגן
איך לחסוך בצריכת החשמל במזגן
אברהם מור טכנאי מזגנים מוסמך - עם ניסיון של 25 שנה בתיקון מזגנים

אודות כותב המאמר אברהם מור

היי, כאן אברהם, טכנאי מזגנים מזה 25 שנה.

אני עובד מהלב ומהנשמה, כל לקוח חשוב ואני מתחייס באחריות וברצינות רבה לכל תיקון מזגנים אצלי.

אני כאן לטפל בכל בעיה ותקלה במזגן שיש לכם – מה שאני עושה באהבה כבר למעלה מ25 שנה.

מה היה לנו עד עכשיו?

ביקורות מגוגל

מצא פתרון לתקלה שיש לך במזגן

צרו קשר להזמנת טכנאי מזגנים

דילוג לתוכן