חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

תריס מזגן

טכנאי המזגנים של אולימפוס מתמחים בתיקון והתקנת מזגנים עם מעל ל-26 שנות ניסיון ויעשו לכם סדר בכל הנוגע לתריס מזגן - מאמר מעודכן 2024

מה תפקידו של תריס המזגן?

תפקידו של תריס המזגן הוא לכוון ולייעל את פיזור האוויר לחלל החדר. ברוב המקרים התריס של המזגן נע כלפי מטה ומעלה, כיום יש מזגנים שהתריס שלהם יכול לנוע גם ימינה ושמאלה.

האם כדאי לגעת בתריס של המזגן?

לא מומלץ לגעת בתריס של המזגן אלא לתת למזגן לכוון אותו באופן אוטומטי. למה? ההסבר הוא פשוט.

בפעולת קירור – מכיוון שהקור נוטה לשקוע למטה, המזגן מכוון את התריס באופן אוטומטי כלפי מעלה וזורק לשם את האוויר המטופל. האוויר הקר שוקע למטה וכך מקרר את חלל החדר בצורה הכי אופטימלית.

בפעולת חימום – בניגוד לקור המצב הפוך, החום נוטה לעלות לגובה ולכן המזגן מכוון את התריס באופן אוטומטי כלפי מטה.

למה לא כדאי לגעת בתריס של המזגן?

כשאנחנו מכוונים את התריס של המזגן ידנית אנחנו למעשה מאבדים את הכיוון האוטומטי שלו ובכך פוגעים בפעולה היעילה של המזגן. למזגן יקח יותר זמן לקרר או לחמם את החדר וזה יעלה בצורה משמעותית את צריכת החשמל שלו.

מה עושים אם כבר נגענו בתריס של המזגן?

אם נודה על האמת, כולנו נוגעים בתריס של המזגן עם הידיים בצורה כזו או אחרת. אז אם כבר עשיתם את זה, חשוב להקפיד על הפעולה הבאה. ברגע שאתם מכבים את המזגן הקפידו להחזיר את התריס למצב המקורי שלו, למצב סגור לגמרי, מה שנקרא מצב אפס על המזגן.

כך אתם למעשה מאפסים אותו וברגע שהמזגן יכוון את התריס בצורה אוטומית הוא יעשה זאת שוב בצורה הכי אופטימלית בהתאם למצב הקירור או החימום.

טיפ חשוב – בחלק הפנימי של התריס יש קלאפות קטנות (תריסונים) שתפקידן לפזר את האוויר ימינה ושמאלה. בחלק מהמזגנים הקלאפות האלה אוטומטיות ונעות באמצעות מנוע, במזגנים כאלה לא לכוון אותן ידנית בשום מצב. במזגנים שבהם התריסונים הללו הם ידניים, תוכלו בהחלט לכוון אותם בצורה ידנית כדי לפזר את הקור או החום בצורה אופטימאלית.

טיפ למניעת תקלות בתריס של המזגן

התריס של המזגן נע באמצעות מנוע ייעודי ומחובר אליו באמצעות פלסטיק מאוד עדין וזעיר. אם תשחקו יותר מידי עם התריס של המזגן, הפלסטיק הזה עלול להישבר, מה שיגרום לתריס להיות רופף. בנוסף, גם המנוע עצמו מאוד עדין ויכול להישבר, כך שזה מאוד לא מומלץ.

תקלה בתריס של המזגן? אולימפוס מיזוג אוויר כאן עבורכם

אם יש לכם תקלה בתריס והמזגן לא עושה את העבודה שלו כמו שצריך, צרו איתנו קשר והטכנאים הבכירים של אולימפוס יגיעו אליכם במהירות כדי לאתר את התקלה ולתקן אותה. אנחנו כאן עבורכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע כדי לתת לכם שירות מקצועי בשמחה ובאהבה. מילה שלנו, תוך 60 דקות המזגן שלכם חוזר לעבוד וכל זה במחירים הנוחים בארץ.

תריס מזגן
תריס מזגן
אברהם מור טכנאי מזגנים מוסמך - עם ניסיון של 25 שנה בתיקון מזגנים

אודות כותב המאמר אברהם מור

היי, כאן אברהם, טכנאי מזגנים מזה 25 שנה.

אני עובד מהלב ומהנשמה, כל לקוח חשוב ואני מתחייס באחריות וברצינות רבה לכל תיקון מזגנים אצלי.

אני כאן לטפל בכל בעיה ותקלה במזגן שיש לכם – מה שאני עושה באהבה כבר למעלה מ25 שנה.

מה היה לנו עד עכשיו?

ביקורות מגוגל

מצא פתרון לתקלה שיש לך במזגן

צרו קשר להזמנת טכנאי מזגנים

דילוג לתוכן