תמיד מקצועי, תמיד בזמן!

מזגן לא מגיב לשלט

לפרטים חייגו!
נשמח לעזור לכם

טכנאי מזגנים אלקטרה
קודי תקלות במזגן תדיראן
טכנאי מזגנים טורנדו
עודכן לאחרונה

פתיחת קריאה!

מזגן לא מגיב לשלט סיבות ופתרונות

מזגן לא מגיב לשלט – כך תפעלו בצורה נכונה מרכז שירות אולימפוס מעסיק צוות טכנאים מיומן, המספק שירותי תיקון והתקנה למזגנים ומערכות קירור בכל הארץ: מאילת שבדרום ועד קריית שמונה בצפון. השירות מתאים לכל סוגי המזגנים: מזגן עילי, רצפתי, מיני מרכזי, אינוורטר ומולטי אינוורטר. נשמח לעמוד לשירותכם.   חזרתם הביתה לאחר יום העבודה, הדלקתם את המזגן ו… כלום לא קורה. המזגן לא מגיב, ויכולות להיות לכך כמה סיבות עיקריות- החל בעינית מזגן תקולה וכלה בתקלה רצינית יותר בלוח הפיקוד של המזגן. בין אם המזגן שלכם הוא מסוג טורנדו, אלקטרה, פמילי, תדיראן או אלקו, במאמר הבא תמצאו את כל הכלים שיסייעו לכם להתמודד עם התקלה בצורה הטובה ביותר.

מזגן לא מגיב לשלט- בעיה בשלט עצמו

אם לחצתם על השלט שוב ושוב והמזגן לא הגיב, ולא ראיתם אפילו נורה מהבהבת, רוב הסיכויים שכבר ניסיתם להחליף סוללות לשלט ורק לאחר מכן בחרתם להכנס לכאן ולבדוק סיבות נוספות לבעיה. אז בראש ובראשונה, יתכן והסיבה לחוסר התגובה היא פשוט בעיה בשלט עצמו. במקרים רבים השלט מתקלקל לפתע, והפתרון הוא פשוט יותר משחשבתם. במקרה זה, ניתן לרכוש שלט אוניברסלי חלופי ולבדוק אם הבעיה נפתרה. אם עדיין המזגן אינו מגיב, התקדמו לשלב הבא.

מזגן שאינו מגיב לשלט- תקלה בעינית

אם המזגן לא נדלק אחרי שניסיתם להחליף את סוללות השלט או לרכוש חדש, יתכן שהתקלה טמונה בעינית המזגן. לפני שאתם רצים לקרוא לטכנאי, נסו את הפעולה הבאה:
  • ניקוי מסך העינית– קיים מסך קטן על גבי היחידה הפנימית של המזגן, המגן על העינית. מסך זה צובר לעיתים אבק ולכלוך, ויתכן שגם פוגע בקשר בין העינית לשלט. נגבו אותו בעזרת מגבון, ובדקו אם הבעיה נפתרה.
אם גם לאחר ניקוי המסך, המזגן לא מגיב לשלט, מומלץ להזמין טכנאי לבדיקה יסודית יותר של העינית. חשוב לדעת שהחלפת עינית לא נחשבת לתיקון יקר, שעלותו לרוב תסתכם ב350-500 ₪, אם כי לא תמיד ניתן לדעת שזהו המקור לתקלה.

מזגן שאינו מגיב לשלט- תקלה בלוח הפיקוד

אם ניסיתם את כל האפשרויות: בדקתם את השלט עצמו, את העינית, אך התקלה עדיין לא נפתרה, יתכן מאוד ומדובר בתקלה מורכבת יותר- בלוח הפיקוד של המזגן.

במזגן עילי תוכלו לבדוק בקלות האם התקלה בלוח הפיקוד:

  • פתחו את היחידה החיצונית של המזגן
  • בתוך המזגן נמצא לוח הפיקוד, לרוב כפתורי ההפעלה יהיו מתחת לפאנל הפלסטיק, הרימו אותו ונסו להפעיל את המזגן.
  • אם המזגן עדיין לא עובד, ניתן לומר כמעט בוודאות כי מדובר בתקלה בלוח הפיקוד של המזגן, ויש להחליפו.
 

מזגן מיני מרכזי שאינו מגיב לשלט

במזגן עילי פשוט יחסית לבדוק היכן מקור התקלה, אולם במזגן מיני מרכזי לא ניתן להפעיל את המזגן באופן ידני. אז מה ניתן לעשות? במזגני מיני מרכזי, יש לבדוק האם עינית המזגן תקינה (אם הנורה דולקת), האם מגיע חשמל ישירות למזגן או שנוצר קצר בדרך. אם כל האפשרויות הללו נבדקו והן תקינות, רק אז יש לבדוק את לוח הפיקוד הפנימי ואת עינית המזגן, מומלץ על ידי טכנאי מזגנים מקצועי.

תיקון מזגן שאינו מגיב לשלט- כמה זה עולה?

תקלות של החלפת עינית ולוח פיקוד למזגן הן שכיחות למדי, ואינן כה מורכבות לביצוע. להלן העלות המשוערת לתיקונים מסוגים שונים:  
התיקון העלות המשוערת
החלפת עינית במזגן עילי בין 200-300 ₪
החלפת לוח פיקוד במזגן עילי ובמזגן מיני מרכזי בין 600-950 ₪
רכישת שלט חדש למזגן בין 50-70 ₪
  אם הבחנתם שהשלט לא תקין, או שנתקלתם בתקלה אחרת במזגן שברשותכם, חייגו כעת אל מרכז שירות אולימפוס וטכנאי מוסמך יגיע לביתכם תוך שעה מרגע הפניה.  
מזגן לא מגיב לשלט
מזגן לא מגיב לשלט
אולימפוס - טכנאי מזגנים ותיקון מזגנים
Call Now Buttonלחצו כאן כדי להתקרר דילוג לתוכן