תמיד מקצועי, תמיד בזמן!

מה זה מערכת מיזוג מיני מרכזית?

לפרטים חייגו!
נשמח לעזור לכם

טכנאי מזגנים אלקטרה
קודי תקלות במזגן תדיראן
טכנאי מזגנים טורנדו
טכנאי מזגנים אלקטרה
קודי תקלות במזגן תדיראן
טכנאי מזגנים טורנדו
עודכן לאחרונה

פתיחת קריאה!

מה זה מערכת מיזוג מיני מרכזית?

אם אתם שוקלים להתקין מזגן מיני מרכזי ועדיין מתלבטים, אולימפוס כאן כדי ללוות אתכם בתהליך. מה זה מזגן מיני מרכזי ומה היתרונות והחסרונות שלו? כל התשובות.

מה זה מערכת מיזוג מיני מרכזית?

מערכת מזגן מיני מרכזית היא מערכת שמורכבת ממעבה אחד בלבד (יחידה חיצונית) שממזגת את החלל באמצעות צנרת ייעודית (תעלות מיזוג). בניגוד למזגנים מפוצלים, במזגן מיני מרכזי גם היחידה הפנימית (המאייד) מותקנת מחוץ לחלל המגורים, בדרך כלל בתוך הנמכת גבס ייעודית במסדרון. תעלות המיזוג ממזגות את החללים השונים בבית באמצעות פתחי אוורור יעודיים שאליה מוזרם האוויר.

איך עובד מזגן מיני מרכזי?

מזגן מיני מרכזי 4 חלקים עיקריים, מעבדה, מדחס, מאוייד ושרוולים. המדחס מותקן בצמוד למעבה (יחידה חיצונית) והתפקיד שלו הוא לינוק את הגז ולדחוס אותו במערכת בלחץ גבוה לכיוון היחידה הפנימית.

ביחידה החיצונית מותקן גם מאוור שהתפקיד שלו הוא לפלוט את האוויר החם החוצה.

המאייד הוא היחידה הפנימית ותפקידו לקבל את הקרר הנוזלי ולהפוך אותו לאדים קרים שמוזרמים לתוך הבית.

תפקידם של השרוולים הוא להזרים את האוויר הקר הזה לכל החליים השונים דרך פתחי האוורור שבקיר.

מה היתרונות והחסרונות של מזגן מיני מרכזי?

יתרונות חסרונות
טמפרטורה אחידה בכל החדרים

לאור העובדה שמדובר ביחידה אחת שאחראית על המיזוג, הטמפרטורה תהיה אחידה בכל החדרים ואיכות המיזוג תהיה גבוהה יותר.

עלות רכישה והתקנה יקרה

בניגוד למזגנים עיליים, מזגן מיני מרכזי יקר יותר. בנוסף, צריך לעשות הכנה מקדימה שכוללת תכנון של תעלות המיזוג והנמכת תקרת גבס.

חיסכון בצריכת חשמל

אם בעבר מזגן מיני מרכזי היה פחות חסכוני מבחינת החשמל, היום המצב שונה. היום יש טכנולוגיות מתקדמות כמו VRF או אינוורטר שמסייעות למזגן לשמור על תפוקת מיזוג מעולה תוך חיסכון בצריכת החשמל.

שליטה נפרדת על החדרים

אם תרצו לעצור את פעולת המיזוג בחדרים ספציפיים, תצטרו לטפס לגובה ולסגור פיזית את הפתחים. עם זאת, כיום ניתן לרכוש דמפרים חכמים שמאפשרים סגירה ופתיחה חשמלית של התריס באמצעות שלט.

המזגן לא תופס מקום

כפי שציינו, שתי היחידות של המזגן המיני מרכזי מותקנות מחוץ לחלל המגורים, כך שמדובר במזגן שחוסך מקום ולא פחות חשוב מזה, תורם מבחינה עיצובית לבית.

מתאים לחללים גדולים

באמצעות תעלות המיזוג מזגן מיני מרכזי שולט בצורה נפרדת על כל חללי הבית. בתוך כך, הוא מתאים מאד לחללים גדולים ולדירות גדולות שמאפיינות את הבנייה הרוויה של היום.

 

שירות למזגנים מיני מרכזיים עם אולימפוס – תוך שעה אצלכם

אם יש לכם תקלה זמגנן מיני מרכזי או שאתם צריכים טכנאי אמין ומקצועי שיגיע אליכם תוך שעה, אולימפוס היא הכתובת עבורכם. לטכנאים שלנו יש ניסיון בתיקון והתקנת מזגנים מיני מרכזיים של כל החברות המובילות בשוק, בין השאר תדיראן, אלקטרה ומיצובישי. אנחנו מספקים שירות 24/7 ונגיע אליכם תוך שעה על מנת להחזיר את החיים למזגן שלכם.

 

אולימפוס - טכנאי מזגנים ותיקון מזגנים
Call Now Buttonלחצו כאן כדי להתקרר דילוג לתוכן